Rzeszów Sport.pl > 

Developres Rzeszów rozbił BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Tomasz Błażejowski

2016-12-11, godz. 09:54

Zespół Developresu Rzeszów zanotował szóstą wygraną w dziesiątym meczu Orlen Ligi w tym sezonie. W sobotę siatkarki trenera Jacka Skroka bez problemów pokonały słabo spisujący się w obecnych rozgrywkach BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0.

GRZEGORZ BUKAŁA

Sobotni pojedynek Developresu Rzeszów z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała był meczem szóstej z jedenastą drużyną Orlen Ligi. Faworytem były gospodynie, które w tym sezonie mierzą w pierwszą "szóstkę". Podopieczne trenera Jacka Skroka nie zawiodły. Szybko uporały się z niżej notowanym rywalem prowadzonym przez byłego szkoleniowca Developresu - Mariusza Wiktorowicza. W każdym z trzech setów drużyna z Rzeszowa nie pozwoliła przyjezdnym zdobyć 20 punktów.

Rzeszowianki bardzo dobrze zagrały zagrywką. Odrzuciły rywalki od siatki, co miało przełożenie na atak. Bielszczanki kończyły zaledwie 31 procent wystawionych piłek. Były też słabsze w bloku. Stąd też łatwe zwycięstwa Developresu kolejno do 17, 15 i 19.

W rzeszowskiej drużynie tradycyjnie już najwięcej punktów zdobyła Adela Helić. Serbska atakująca zaliczyła 21 oczek, w tym 19 w ataku. 18 punktów dołożyła Kremena Kamenowa, a 11 Mirosłava Paskova, która po raz pierwszy zagrała w wyjściowym składzie.

Dzięki wygranej Developres wskoczył na 4. miejsce w tabeli. Na koncie ma 19. punktów. Tyle samo co piąty w stawce Pałac Bydgoszcz, który w niedzielę rozegra spotkanie z Impelem Wrocław.

DEVELORES RZESZÓW3
BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA0
Sety: 25:17, 25:15, 25:19

Developres: Kamenova, Hawryła, Kaczmar, Helić, Mróz, Paskova i Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Kaczorowska.

BKS: Staniucha-Szczurek, Mikyskova, Trojan, Gryka, Moskwa, Mucha i Wojtowicz (libero) oraz Perlińska, Wańczyk, Skrzypkowska, Pasznik, Szumera, Wilczek (libero).

MVP: Kaczmar

Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Rzeszów