Rzeszów Sport.pl > 

Developres Rzeszów niegościnny dla bielszczanek. Lepszy w ataku, na zagrywce i w bloku

Tomasz Błażejowski

2016-12-11, godz. 13:11

Zespół Developresu Rzeszów zgodnie z planem pokonał BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0. Zwycięstwo rzeszowianek, które lepsze były praktycznie w każdym elemencie gry, ani przez moment nie było zagrożone.

GRZEGORZ BUKAŁA

Niegościnny okazał się zespół Developresu Rzeszów dla BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Prowadzone przez byłego trenera rzeszowskiej drużyny, Mariusza Wiktorowicza bielszczanki w hali Podpromie nie miały nic do powiedzenia. Developres wygrał szybko. W pierwszej partii do 17, w kolejnych do 15 i do 19.

Kluczem do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka, która rzeszowianki odrzuciły od siatki BKS. Gospodynie posłały siedem asów serwisowych, przy dwóch punktowych serwisach rywalek. W ataku siatkarki Developresu kończyły praktycznie co drugą piłkę (48 procent skuteczności - 31 procent BKS-u). Do tego nieźle blokowały. Zaliczyły 11 bloków punktowych, przy sześciu skutecznych akcjach na siatce BKS-u.

Jedynym elementem, który szwankuje w Developresie od początku sezonu było przyjęcie. To standardowo oscylowało powyżej 30 procent (32 procent - 42 procent BKS). Rzeszowianki dwa punkty więcej oddały rywalkom po błędach własnych (11-9).

Developres do zwycięstwa poprowadził duet: Adela Helić - Kremena Kamenova. Pierwsza zdobyła 21 punktów, druga trzy oczka mniej. Helić zanotowała dwa bloki i atakowała z 48 procentową skutecznością. Kamenova z kolei do 14 punktów w ataku dołożyła asa serwisowego i trzy bloki. Jej skuteczność w ataku wyniosła 44 procent.

Z dobrej strony pokazała się też Mirosłava Paskova. Zawodniczka z Bułgarii po raz pierwszy wystąpiła w pierwszej szóstce i mecz zakończyła z 11 punktami, w tym miała dwa asy serwisowe i blok punktowy.

Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Rzeszów